KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15967271
nr 1596 7271
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1954, blomster, 62x49 cm, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 februari 2024
kl 18:26:10
1.000 kr